büyük düşün hayatın değişsin…..

Olumlu düşünerek, sadece olumlu düşünme yetisini geliştirerek hayatınızda güzel …olaylara imza atabilirsiniz. Düşüncelerinize dikkat ediniz. Beyniniz öyle güclü sinyaller verir ki, tıbkı koca bir mıknatıs gibi ne düşünürseniz realitenizde onu oluşturuyorsunuz. Hayatınıza iyi şeyler ister ve bunların sizlere sunulacağını arzu ederseniz size kısa zamanda cevap gelir ama hep korku ve endişe ile yaşarsanız hayatınıza bunları da çağrırsınız. Nekadar sıklıkla söyleriz ” işte korktuğum başıma geldi” ” kırk gün ne düşünürsen o olur” Aslında çoğunlukla da doğrudur. Çünkü korkularımızı , endişelerimizi hayatımıza getiren sadece yine kendimiziz. Öylesine mutsuz bir toplum oldukki…Nerdeyse kapı komşumuza ”günaydın” demekten yada ”merhaba nasılsınız” diye sormaktan aciz olduk. Kimseye güvenemez olduk.Üstelik iyi davrananlara bile kuşkuyla bakar olduk. ”Acaba benden ne çıkarı var ki iyi davranıyor” diyoruz.Hep hastayım diyen insanlara bir gözlemleyin hep hasta olurlar:)))Allah verilen nimetlere şükretmesini bilmeyen kullarından zamanla bu nimetlerini geri alır. Her akşam yorgun evimize geldiğimizde dahi olumsuzluklar yine karşımızdaki kutunun içinden bize doğru saldırmaktadır… Öyle bir yaşamdayız ki karşımızdakini yargılamaktan sevmeye ve ondaki güzellikleri görmeye zaman bulamıyoruz. Oysaki kaç yaşında olursak olalım sevgiye ihtiyacımız var. Sıcak bir gülümseme ve merhaba ile neleri değiştirebiliriz aslında ama hep olumsuz olaylarla içiceyiz. Olumsuzluklar sürekli devam ettikçe de olumsuz bir yaşam biçimini benimsiyoruz.

Beyin öyle bir güçtür ki , insan beyin gücünü kullanarak isterse kendini felç de edebilir, öldürebilir de, kanserini de yenebilir. Yeter ki beynini
şartlandırabilsin. Beyinlerinizi sevgiye, sağlığa, bolluğa ve güzelliklere şartlandırınız.

Beynimizde yaklaşık 13 milyar civarında sinir hücresi vardır. Her bir hücre yaklaşık 7.3 kilo voltluk enerji açığa çıkarır.Pratikte mümkün değil ama teorikte beyindeki tüm sinir hücrelerinin aynı anda enerjilerini saldığını varsayalım, yaklaşık 350 milyon kilo voltluk bir enerji açığa çıkar ki bu da büyük bir metropolün tüm elektrik ihtiyacını karşılayacak güce sahiptir. Şimdi bir düşünün bu enerji ile neler yapabilirsiniz? Geçmişinizde yaşadığınız olumsuz olaylara ve insanların size yaptıklarına odaklanmak yerine önünüzde size fırsatlar sunan güzel günlere sevgiyle ve inançla odaklanarak yaşamınızı daha iyi hale getirebilirsiniz.

Kendinize nasıl olumlu şartlandırmalar yapabilirsiniz.?

Tabiatı hissediniz ve onun mükemmel enerjisini fark ediniz. Mutlaka güzel çiçeklerle dolu bir bahçe edininiz.. Apartmanda yaşıyorsanız balkonunuzu bitkilerle doldurarak güzelleştirebilirsiniz.
Sevdiğiniz size mutluluk veren ortamlarda ve kişilerle birlikte olunuz.

Günde en az 15 dakika rahat bir pozisyonda hafif hoşunuza giden bir müzik dinleyerek , gözlerinizi kapatınız. hiç bir şey düşünmeden…Tüm gün içinizdeki stresinizi, sorunları ve karmaşıklıkları salın gitsin. Siz sadece o anda olun.
Geçmişin travmalarından kendinizi kurtarınız.
İnsan hayal ettiği müddetce yaşar. Hayal kurmayı unutmayınız:)))
Olumsuz ortamlardan ve kişilerden uzak durunuz. Duramıyorsanız sizleri olumsuzlaştırmalarına müsade etmeyiniz.
Sizin üzen insanları sevgiyle affediniz. Onlarla birlikte olmak zorunda değilsiniz ama affedebilirsiniz.
Karşılaştığınız problemlerin sizin için fırsat olduğunu unutmayınız.
Yaşamınızdaki olumsuz gelişmelerde dahi, siz iyi olan yanını görmeye çalışınız. Unutmayınız bazen en büyük fırsatlar sorunlarla birlikte gelir.

Hobilerinize zaman ayırınız.
Elinizden geleni yaptığınız halde, hiç bir şeyi değiştiremediyseniz , dua ediniz ve gerisini ilahi plana bırakınız ve inanınız ki sizin için en iyi olan evren tarafından size sevgiyle sunulacaktır.
Bu yazdıklarımı pollyannacılık olarak görebilirsiniz ama ne çıkar birde bu yolu deneyiniz. Bakarsınız belkide hayatınızda çok şeyler değişebilir:)See More

About thesunrise133

öğrenci ,öğretmen, araştırmacı, kaşif, Cennet bizim içinde olacağımız bir yer değil, bizim içimizde olan bir yerdir..
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s