aşk ,kutlu duygu, yüce ALLAH ın lutfu

İrem Nurgül Durmuş
Mübarek Perşembe Sabahında izlediğim sahneye bak  Bizim burda belediyede çalışan biri var. Allah yolunu açık etsin. İyi biridir elbet ama biraz Lut Kavminden. Kırdığı cevizler ve çeşit çeşit kadın hikayeleri… Gelmiş bilmem kaç yaşına, göbek kendinden 10 mt önde, kokar leş gibi, her yanı hasta, Lustraller, tansiyon hapları, kalp ilaçları vs… Aman karakter olarak da uyuz bir şey işte; Allah’ın öyle bir esması Ama ağız süper laf yapıyor olmalı ki harem kurmuş adam… Bu hareme katılanlardan biri ise çok ciks bir kız. Yanyana Angelina Jolie ile Ciguli gibiler. Zaten aralarında yaklaşık 20 yaş fark var. Kız 30’lu yaşlarının başında daha; çıtır çıtır maşallah… Ama kızın aklı gitti, nikahlandı bu adamla. Şaka gibi. 

Bizim kız, misss gibi, ak pakk, tertemiz olduğu için KORUDU ALLAH SİSTEMİ ve adamın da aklı gitti. Adam bizim prensesi bırakıp daha önce küfürler ettiği, herkesin içinde ne kadar pis ve kötü bir kadın olduğunu anlattığı 50’li yaşlardaki başka bir kadına döndü filan. Neyse; bir şeyler bir şeyler olmuş da bu sabah, gelmiş bana “Ne diyorsun İrem? Sistem ne diyor?” deyince kahkahayı patlatıvermişim… 


Aşk, değerli bir duygu,
Aşk, üstün bir lütuf, 
Aşk, muhteşem bir fırtına,
Aşk, Rahmani bir birleşme, 
Aşk, yaratma kudreti, 
Aşk, yoktan var etme süreci, 
Aşk ya HU Aşk…. Allah’ın en güzel hediyesi. 

Ancak Aşk’ta, akıl gider ve kime duyacağını bilemezsin. Aşık olacağın adamı ya da kadını sen seçemezsin. O zaman “eyvallah” demeyi bilip, akışa uygun hareket edecek ve yediğin sebzeden ders alacaksın kardeşim. 

Sebzeyi alıp eve getiriyorsun, yıkıyorsun, kesiyorsun, doğruyorsun, lime lime ediyor ve üstüne bir de haşlıyorsun, pişiriyorsun, fırına sürüp püre ediyorsun. Yetmeeeezzz; ağzına atıyor, dişlerinle ve tükürüklerinle parçalıyorsun. Yetmeeeezzz; midende de parçalanıyor, sonra bağırsaklarında… Derken işe yaramayan ne kadar posa varsa atıyorsun helaya, ama ne kadar işe yarayan yanı varsa sende. Ondan alabileceğin tüm fayda vücudunda, esmanda artık. 

Efrasim Dedem, Nurlu Dedem, Aşk Dedem; Anneannemi (eşini) çok sever. 63 yıllık evliler. Allah uzun ömür versin inşallah. Her şeyi ona sorar, onu korur, “onunla tek başım, o benim sarmaşığım” der. Çünkü dedemin attığı tırnak bile değerli, anneannemin de… Onlar sonsuza dek beraberler. Onlar çok güzeller, bir çok insan gibi, onlar Muhammedi’ler bizim gibi… Ama senin sevdiğin adam Lut Kavminden. Yapacak bir şey yok. Allah’ın kaderine razı gel ve artık ondan alabileceğin Rahmani esmalarını alıp, EMROLUNDUĞU GİBİ DOSDOĞRU YOLUNDA DEVAM ET. 

Üstelik davul bile dengi dengine; Ciguli Binnaz’ına; Angelina Jolie Brad Pitt’ine… Allah’ın dengelerini bozma evladım, ikisi de ağırlık, ikisi arasında fark görmem deyip de terazinin bir gözüne 10kg bir gözüne 10gr koyma yavrucum. Sistemi okusana, sana binbir pislik içinde anlattığı kişiye gitti, yani kendini ona denk gördü, o da tam da ona denk geldi. Bak sisteme, senin orda sadece bir öğle yemeği kadar kalıp, sebzeni yeyip çıkman lazımdı. Şimdi bırak, şimdi sen Allah’ına ak… Bırak onlar mutlu olsunlar inşallah. 

Lut Kavmi, kavmine; 
Muhammed (s.a.v.) ümmetine yakışır. 


Arkadaşım bu sabah kahvesindeki muhabbetimize ağlayarak başlayıp, beni öperek ayrıldı da yanımdan, “lütfen bunu da yaz, benim gibi Lut’a aşıklar varsa yüzlerini Muhammed’e çevirsinler” dedi. Onun talebi üzerine yazdım.  Kimseyi hırs yapmayın. Sebzelerden aldığınız gibi alacağınızı alın ve bırakın. 

Günaydın, Mutlu Perşembeler 

About thesunrise133

öğrenci ,öğretmen, araştırmacı, kaşif, Cennet bizim içinde olacağımız bir yer değil, bizim içimizde olan bir yerdir..
Bu yazı ahh aşk içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

6 Responses to aşk ,kutlu duygu, yüce ALLAH ın lutfu

 1. thesunrise133 dedi ki:

  “Dünyayı unut, yanlızca kendine aşık ol. Manevi arayış, aslında kişinin kendisine aşık olmayı arayışıdır. Dünya diğerlerine aşık olmaya dair bir yolculuktur. Maneviyat ise kendine aşık olma yolculuğudur…”
  Osho

 2. thesunrise133 dedi ki:

  Kişinin gerçek değerini ancak kendisi ile barışıp kendileşebildiği zaman yine kendisi ve kendisi ile molekül eşleşmesi olmuşlar bilebilir …

 3. thesunrise133 dedi ki:

  Sistemde sadece yenilenme var. Ve bu yenilenmeye on ayak olan da; ASK! Yenilenme degisimsiz olmaz. Degisim de ASK’siz…

 4. thesunrise133 dedi ki:

  “Kimden kaçıyoruz, kendimizden mi?
  Ne olmayacak şey! Kimden kapıp kurtarıyoruz,
  Hak’tan mı? Ne boş zahmet!”
  ______________Hz. Mevlana_

 5. thesunrise133 dedi ki:

  Esre’siz ötre’siz, düz, yalın, en saf hâlimle
  varsam yârin kapısına.. ve,
  dünden öte bugünden ziyade
  ’’nun’’ üzerine sadakatle hilafsız
  çıka gelse bir gözleri sürmeli…

 6. thesunrise133 dedi ki:

  “Beni görmezden geldiniz diye görünmez mi oldum?” – Michael Jackson

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s