bazen sevmek en güzel cennet ,bazende ağır bir kumardır …..

Ruhun Sevgisi
**********

“Ruhun sevgisi koşulsuzdur. Ruhunuz karşılığa ihtiyaç duymadan sever. Ruhun sevgisi, insanın içine ferahlık veren, sakinleştiren, rahatlatıcı tesiri olan nurani bir ışıktır. Kimin ne kadar hak ettiğini ölçmez. Ruhunuz herhangi bir onay, övgü, takdir, ödül beklemeden sevgisini sunar. Ruhun sevgisi, olaylara veya diğerlerinin verdiği tepkilere göre gelip giden bir şey değildir. Başkalarının bu sevgiyi nasıl kullandığına, hatta kullanmadığına aldırış etmeden verir. Karşılık görme ihtiyacı duymadan verdiğiniz sevginin sizde uyandırdığı dinginliği hissedin.

Koşulsuz sevgiyi, ruhunuzun sizin için duyduğu koşulsuz sevgiyi alarak deneyimleyin. Ruhunuz bir karşılık beklemeden sizi sever. Siz ona yakınken de, uzakken de sever. Onun sevgisi bir ırmak gibidir, daima faydalanmanız için orada akar.

Koşulsuz sevginizi, hayatta sizin için önemli bir yeri olan biriyle paylaşın. Onu bütünüyle sevmeniz için onay veya davranış gibi bir karşılık beklediniz mi?

Kendinizi ve diğerlerini koşulsuz olarak sevin.

Sevgi, kalp merkezinizde akmaktayken, koşulsuz sevginizi yansıtmak için şunun gibi bir olumlama yaratın; “Sana koşulsuz sevgimi sunuyorum. Seni hiçbir karşılık beklemeden seviyorum.” Birileri için sevgi duyduğunuzda bunu birkaç sefer aklınızdan geçirin. Sevginizin şimdiden ne kadar cömertçe ve koşulsuzca aktığını fark edin. Koşulsuz sevginizi daha sık ve her durumda kullanabilecek şekilde geliştirin.

Koşulsuz sevgi duyduğunuzda dinginliği hissedersiniz, diğerlerinden karşılık görme ihtiyacı hissetmezsiniz.

Cömertçe, koşulsuz bir şekilde sevgi verdiğinizde ruhunuzu zenginleştirirsiniz. Verdiğiniz sevginin daha fazlasını kendinize çekersiniz.”

~ Orin ve DaBen, Sanaya Roman ve Duane Packer vasıtasıyla

~ Çeviri: Simurg

About thesunrise133

öğrenci ,öğretmen, araştırmacı, kaşif, Cennet bizim içinde olacağımız bir yer değil, bizim içimizde olan bir yerdir..
Bu yazı kumarbu içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

14 Responses to bazen sevmek en güzel cennet ,bazende ağır bir kumardır …..

 1. thesunrise133 dedi ki:

  Sarıl bana ;Bu yaşa geldim,..İçimde bir çocuk hala sevgiler bekliyor….
  Dünyayı tınlamayıp, seni düşünüyorum işte
  Saatlerin geç kalması umurumda değil!
  Kefili Allah olan bir kimse nasıl zayi olabilir?! Allah’ın takip ettiği bir kimse nasıl kurtulabilir?
  Tohum çatlar mıydı
  Beyaz (gündüz) ayrılır mıydı karadan(gece)
  Toprak yarılır mıydı
  Vermeseydi izin Yaradan…

  Yüreğinde ne demlersen onu içersin. Her keder kendinde pişer,
  her güzellik çevrende yeşerir. Düşüncelerine ve çevrene
  özen göster

 2. thesunrise133 dedi ki:

  Kahvenin tadının değişmediğini sanan insanlar var hala.
  Sevdiğin biriyle içince aynı kalmıyor işte.
  Unutulan şarkıların son söylendiği
  Geceler vardır hani
  Bir daha söylense de
  Ne ses, o ses
  Ne gece, o gece…
  Hani keder zehir gibi akar gece boyu
  Uyumak en güzelidir zamanların
  Hani bazen üşümek yanmaya eştir
  Sevmek en güzel şarkıdır
  Seni özlemek en kötü zamandır…Ahmet Telli
  Sevgiden anlamayanlar, sevdiklerini hep yarı yolda bıraktı…
  Oysa sevgi;……Cennet yolunda bir duraktı.

 3. thesunrise133 dedi ki:

  Olmakla değil de görünmekle meşgulüz!..Sade Sedef….Maske dediğimiz ne ola ki
  “Yasaklanmış olana” erişmektir amacımız.
  Felsefem bu parolayla üstün gelecek birgün;
  çünkü şimdiye dek, kural olarak,
  yalnız doğruları yasakladılar.
  ~Friedrich Nietzsche
  Kimse en büyük ve vazgeçilmez değil. O en’lerin küçük bir rüzgarla dağıldığı dönem başladı. Kasırgadan korkmazdın, bir meltemle dağıldın bak!
  Ben İmkansıza Zar Attım__
  Affet ßeni Yarabbim…
  Verdiğin ßu Canın Hakkını Veremedim..
  Yüreğimi ßir KuLun YaraLamasına,
  GözLerimi AğLatmasına,
  KoLLarımı ßağLatmasına İzin Verdim…
  Affet ßeni Yarabbim O’nu Çok Sevdim…
  ßeLki Doğruyu Görmeye Yetmedi GözLerim.
  ßeLki De YanLışı SiLmeye yetmedi Yüreğim

 4. thesunrise133 dedi ki:

  Bir insandan duâ istemek;“Sana güveniyorum.”Demenin, en samimi şekli..
  Hatalar da var…
  Ders aldıklarım oldu, almaya vakit bulamadıklarım da…
  Duyduklarım doğruysa zaferlerim de olmuş…
  İyi ki yapmışım dediğim şeyler var, aynı zamanda keşkelerim de…
  Engellemek istediğim başlangıçlar da var…
  Unutmayı yürekten dilediğim kişiler ve zamanlar var…
  Hayatımdan seneler ayları çalan insanlar var…
  Sözler var, duymamış olmayı dilediğim ama duyduğum…
  Kiminin gözüne sokmak istediğim gerçekler var, gerek görmediğim…
  Herşeye rağmen isyan etmedim hiç birşeye ve hiç bir zaman… Rabbim sınıyor ama merhametini de esirgemiyor benden…
  Buna da Şükür…..

 5. thesunrise133 dedi ki:

  Seninle mutlu olmak istiyorum… Mutluluk, bakmaktır, saygı duymaktır, dinlemektir, güvenmektir, sürprizlerdir. Mutluluk hayatta ki küçük sürprizlerdir. .. Söyle bana eğer her şeyi bilirsen sana nasıl sürpriz yapabilirim? Arada bir kapat gözlerini, hesaplama her adımı, bilme geleceği ne olur… Mutluluk bu günde yaşamaktır.. . Söyle bana eğer geçmişin tozlu katmanları arasında kalmışsan seni nasıl görebilirim, duyabilirim ya da dokunabilirim? Arada bir dön bana, geçmişi bir yana bırakıp şu dakikaları benimle yaşa ne olur… Mutluluk oyun oynayabilmektir. .. Söyle bana her sözümü ciddiye alırsan seninle nasıl şakalaşabilirim? Arada bir gevşe, sakinleş, umursama kelimelerin altında yatan derin ve büyük anlamları, oyna benimle ne olur… Mutluluk paylaşmaktır. .. Söyle bana eğer en derin korkularını, sırlarını, utançlarını benden saklıyorsan, senin yaşamını nasıl paylaşabilirim? Arada bir açıl bana, zayıflıklarını da sevmek istiyorum en az güçlü kolların kadar… Mutluluk özgürlüktür. .. Söyle bana her yaptığıma karışıp beni sevgi zincirlerinle bağlarsan nasıl seni sevdiğimi ispatlayabilirim? Hep içinde bir korku olmaz mı “ya beni bırakıp giderse bir gün?’” diye… Arada bir güven bana, serbest bırak, risk al, bırak seni özgürce sevebileyim ve her gün seninle kalmaya yeniden karar verebileyim. .. Mutluluk güvenebilmektir. .. Söyle bana eğer duygularını ve düşüncelerini açık yüreklilikle bana anlatamıyorsan, nasıl kendimi sana yakın hissedebilirim? Nasıl kendimi sana teslim edebilirim? Arada bir kabuğundan sıyrıl ve bana güvenmeye çalış, sana güvenmeme izin ver ne olur… Mutluluk fedakârlıktır. .. Söyle bana sürekli benim için yaptıklarını yüzüme vurup durursan, fedakârlıklarının değerini nasıl görebilirime? Arada bir sabret ve bırak yaptıklarını ben göreyim, sana teşekkür edebileyim.. Mutluluk dinlemektir. .. Söyle bana sürekli kendinden bahsediyorsan seni nasıl dinleyebilirim? Arada bir soru sor bana, gerçekten ilgilen benim söylemek istediklerimle, merak et ne olur… Mutluluk saygı duymaktır… Söyle bana sürekli arkadaşlarımı, dinlediğim müziği, giydiğim kıyafetleri, sözlerimi, tavırlarımı eleştiriyorsan, nasıl kendime saygı duyabilirim? Arada bir beğenmesen bile kabullen benimle ilgili gerçekleri ne olur… Mutluluk bakmaktır… Söyle bana başım ağrıyor dediğimde umarsızca ‘ağrı kesici al’ dediğinde nasıl sevildiğimi hissedebilirim? Arada bir yanıma gel, serin elini başıma koy, yatır beni koltuğa, üzerime bir battaniye ört, hatta uzanıver yanıma, bana tatlı bir hikaye anlat ne olur…. Seninle mutlu olmak istiyorum…

 6. thesunrise133 dedi ki:

  stedim ki; bana sarılıp uyuyabilmeyi öğret. İstedim ki; gözümü açtığımda ilk gördüğüm sen ol her sabah. İstedim ki; ben sofrayı kurayım,sonra birlikte toplayalım. İstedim ki; sen düşünürken ben yapmış olayım.Ben düşünürkende sen İstedim ki; gülümsetebileyim seni hep ve ben bunu göreyim. İstedim ki; bitmiş ilacını arayayım nöbetçi eczanelerde. İstedim ki; sarılayım sana sımsıkı en çaresiz anında. İstedim ki; bil asla yarı yolda bırakmayacağımı. İstedim ki;saçlarım beyazlarsa gör ve öp onları;)) İstedim ki; bir hayatımız olsun. Ellerimiz ayrılmadan yaşlanalım. Gözlerimiz bulustuğunda her defasında sevelim yeniden. İstedim ki; istediklerimi iste. ama benimle!’

 7. thesunrise133 dedi ki:

  İÇİMDE SEN YOKKEN ÜŞÜYORUM.. Çiğ tutuyor yüreğim ve ıslak bir kaldırım taşından daha çok ezilmiş gibi hissediyorum. Ölüm daha kolay geliyor örneğin. Hayat iliklerimden boşanırcasına acı. Yüzümdeki çizgileri saçımdaki akları sayıyorum bir, iki, üç, beş, yedi, dokuz, ON SENİ ANIMSATIYOR çalan şarkılar ve ben sesimin yettiği kadar kalbimle söylüyorum şarkıları SEN DUYMUYORSUN… Köşedeki şarapçıya gidiyorum geceleri duvar diplerinde ölesiye içiyorum, ölesiye özlüyorum, üşüyorum kar altında, … İÇİMDE SEN YOKKEN ÜŞÜYORUM.

 8. thesunrise133 dedi ki:

  Susmak mı yakışır bana Yoksa çılgınlar gibi haykırmak mı Aşkı susmakla mı anlatsam güzel olur Sadece gözlerim anlatsa derdimi yetmez mi Dilim hecelemese o cümleleri olmaz mı Yoksa çıldırmışcasına haykırsam mı sevdiğimi Dilim hiç susmasa daha mı iyi herkese Sokaklara caddelere ırmaklara denizlere insanlara herkese her şeye haykırsam mı iyi Bilemiyorum ama tek bildiğim şey var Susmaklada olsa haykırmaklada olsa aşk yakıyor canımı..

 9. thesunrise133 dedi ki:

  Ben yüzmeyi bilmeyen bir aşkzede Sen derin bir okyanustun.Haykırsam kurtulacaktım belki ama öldüren sen ol dedim………Sustum………..Hiç susmamıştım bu kadar.Hiç bu kadar düğümlenmemişti kelimeler boğazımda şimdi hiçbir bahane kurtarmaz beni.Içimdeki yaralar bir ölüm için yeterli sayıda.Ben kırık bir sandal gibi bu karanlık sularda.Sen bir deniz fenerisin bana en uzak kıyıda..

 10. thesunrise133 dedi ki:

  Geçmişle uğraşmamak Geçmişi bir kenara itemiyorum ama onu sadece izleyerek sorun olmaktan çıkarabileceğimi biliyorum. Castaneda öğretisinde, pratik uygulaması olan özetlemeyi teorik olarak Krishnamurti anlatmış. Özetlenecek ne çok şey var. Bir şeyleri öğrenip bilgi çöplüğüne atıyoruz/atıyorum. Onu oradan alıp kullanmaya zaman yok, çünkü zihin sürekli bir şeylerin peşinde ve ben içsel sessizliği bir türlü sağlayamıyorum. Bakalım bu konuda Krishnamurti ne demiş; Zihin geçmişten, düşünceden, iyi veya kötü düşünceden değil, sırf düşünceden kurtulabilir mi? Bunu nasıl bileceğim? Ancak zihnin ne ile uğraştığını görürsem bilebilirim. Zihnim iyi veya kötü ile ilgileniyorsa yalnız geçmiş ile ilgileniyor, geçmiş ile uğraşıyor demektir. Geçmişten kurtulmamış demektir. Demek ki önemli olan, zihnin nasıl bir uğraş içine girdiğidir. Eğer herhangi bir uğraşı varsa o kuşkusuz geçmiş demektir, çünkü tüm bilincimiz, geçmişin kendisidir. Geçmiş yalnızca yüzeyde değil, en üst düzeydedir, ve bilinç dışı üzerindeki gerilim de geçmişin parçasıdır… Zihin uğraşıdan kurtulabilir mi? Diğer bir deyişle zihin hiç bir şeyle uğraşmayıp anıların, iyi ve kötü düşüncelerin seçim yapmadan geçip gitmelerine izin verebilir mi? Zihin bir an için bile iyi veya kötü bir düşünce ile uğraşıyorsa geçmiş ile ilgileniyor demektir… Gerçekten dinelrseniz, yalnızca sözleri değil, derinden dinlerseniz, o zaman zihnin ürünü olmayan, geçmişten kurtuluş demek olan bir dengenin varlığını görebilirsiniz. Yine de geçmiş asla bir kenara itilemez. Geçmişi izlemek var, ama geçmişle uğraşmak yok. Böylece zihin, seçim yapmadan gözlemlemek için özgür. Anılar nehrinin deviniminde seçim olursa uğraşı da var demektir. Ve zihin bir uğraşı içine girdiği anda geçmişe yakalanmıştır; ve zihin geçmiş ile uğraşırken gerçek, doğru, yeni, özgün, kirlenmemiş şeyleri göremez… Krishnamurti, Yaşam Kitabı,

 11. thesunrise133 dedi ki:

  Başarı azim gerektirir, azim ise irade. Bazı hedefler, başarısız olmaya da değer. Gerçek başarı,başarısız olma korkusunu yenebilmektir. P.Sweeney
  Dünyaya güneş kadar uzak olmak.. Bir dağın eteğinde,bir avuç kar olup, Güneşten köşe bucak saklanmak… Büyük bir ormanda, Binlerce çınar ağacı içinde, Çalı olmak….. Okyanus hırçınlığında fırtına olup, Sevdiğini arayıp bulamamak… Bir muhabbet kuşu olup, Kafeste ordan oraya uçuşup, Özgürlüğü özlemek…. Güneşin bana yaptığı onca iyiliğe karşı, Dünya kadar nankör olmak. Bulut olup esen rüzgarın, Bana yön vermesini beklemek. Hıçkıra hıçkıra ağlamak, Gözyaşlarımı akıtıcak,bir köşe bulamamak. Yada doyabildiğice kahkahaya boğulmak, Biri duyar diye sadece gülümsemek zorunda kalmak… Bir bebek olup, Anneme en çok ihtiyacım olduğunda,ondan ayrılmak… Yada annem yanımdayken, Ondan beklediğin sevgiyi görememek…. Ölmek Sevdiklerime doyamadan,son bir kez göremeden, Ölmek….. İstemediğim o kadar çok şey varki Biliyorum hayat bile, Bunları istemediğimin farkında….

 12. thesunrise133 dedi ki:

  Sen ağlama Hani şiirler yazılır ya, Kimi zaman aşka, Kimi zaman yalnızlığa, Ya ayrılıktır konu Yada yok oluş… Yüreğim kuş kanadı çırpınışında, Şimdi dinle bu şiirim sana Yeterki sen ağlama Gözünden akan her bir damla yaş Alıp götürecek beni bu dünyadan yavaş yavaş. Şimdi ben gidiyorum ya. Bir seni götürüyorum yanımda, Birde,kurduğumuz hayalleri.. Sen ağlama… Ağlarsan, Dayanamam senden kalan yalnızlığıma. Ağlarsan, Dayanamam bir kez daha güneşin doğuşuna batışına.. Duygular vardırya anlatılmayan.. Onları dökerim kağıda.. Ve bir kez daha ağlarım senin ağlayışına.. Sen ağlama.. Dayanamam sevdiğim.. Bazen ayrılıktır ayakta tutan sevgiyi… Daha iyi anlarsın uzak kalınca.. Yaşamanın nefes almak olmadığını.. Polyanna olacağım senin yokluğunda, Bazen gözlerinin yeşilini getireceğim aklıma sebepsizce yüzüme bakıp gülümsemeni.. Yeterki sen ağlama.. Bir gün döneceğim mutlaka. Yeniden doğacak güneş ikimiz için, Ve o güneşle yaşatacağız aşkımızı. Ağlama sevdiğim,kıyamam gözünden akan yaşlara… Sen ağlama…

 13. thesunrise133 dedi ki:

  Şu an sadece sarılmaya ihtiyacım var,” dedim ona. “İnsanlık kadar eski olan bu hareket, iki vücudun kavuşmasından çok daha fazlasını ifade eder. Sarılmanın anlamı şudur: Senden bir tehlike sezmiyorum, yanında olmaktan korkmuyorum, rahatlayabilir, kendimi yuvamda hissedebilirim, beni koruyan ve anlayan birisi var. Bizde birine her isteyerek sarıldığımızda ömrümüzün bir gün uzadığına inanılır. Lütfen şimdi sarıl bana..

 14. thesunrise133 dedi ki:

  Bir gülüşüne yılları silerdim.. Yok oluşunla saniyeler olurdu yıllarım. Ayrı dünyaların insanıyız sözü bile durumumuzu anlatmaya yetmezken sevdim seni… Çünkü öğrenmedim ben aşkta imkansızlığı. Sev dediler sevdim, ne engellerden korktum ne de aldırış ettim yasaklara.
  Susmak mı yakışır bana
  Yoksa çılgınlar gibi haykırmak mı
  Aşkı susmakla mı anlatsam güzel olur
  Sadece gözlerim anlatsa derdimi yetmez mi
  Dilim hecelemese o cümleleri olmaz mı
  Yoksa çıldırmışcasına haykırsam mı sevdiğimi
  Dilim hiç susmasa daha mı iyi herkese
  Sokaklara caddelere ırmaklara denizlere insanlara herkese her şeye haykırsam mı iyi Bilemiyorum ama tek bildiğim şey var
  Susmaklada olsa haykırmaklada olsa aşk yakıyor canımı..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s