intihar bir seçim değildir….çünkü bu can sana emanettir….herkes ölür ama ölmeden evvel ölmek marifettir

Mehmet Pişkin’in İntihar Notuyla Hastalananlara Şifa:

İntihar bir seçenek değildir! İntihar eden cehennemlik olduğunu ifşa etmiştir. Kimsenin kendi iradesi yoktur. Alemde zerre yoktur ki idaresi Allah’ın elinde olmasın. Nasipli kişi odur ki kendini öldürmekle değil benliğini öldürmekle kaderlenmiş olsun. Ölmek her dünyalının nasibi, “Ölmeden evvel ölünüz” Hadis’i ile dile gelen Allah hükmü ise Allah ehlinin nasibi ki onlar dünyada değil Hayy olan Allah’ta yaşarlar ebedi diriliğiyle O’nun. Aşağıda intiharla ilgili hadisler göreceksiniz. Dikkatle okuyun. Herşey Allah’ın hükmündedir ne ölüm ne yaşam ne rızkınız ne aşkınız sizin elinizde değil ancak ellerinizde bir seyirlik emanettir. Öldüren ve dirilten Allah’tır. Zaman ve mekan, ölüm ve doğum, dünya ve ahiret sadece kısıtlı bir frekans aralığını algılayan beyinlerin yanılgısıdır. “Sizi ve fiilerinizi yaratan Allah’tır” ayeti değişmez kesin evrensel yasadır. Sonsuz bir hayat yanında üç günlük dünya çilesi nedir ki! Sonsuz bir aşkın yanında sevgilin tırnağı sayılamayacak bu dünyada ha tırnak olmuşsunuz ha içindeki pislik ne farkeder. Beyniniz sonsuz evrenin sonsuz dalga boylarıyla rezonanstaysa anlarsınız ki ölüm yok ama beyniniz az çalışıyorsa yani perdeliyse sonsuz hayat sahibi Allah’ı beş duyuyla algılar ve daracık sandığınız dünyanızda her şeye aslında hiç var olmadığı şekliyle bakarsınız. Şirk idrak gözünüzü tıkayan bir pisliktir. Ayet ve hadisleri insanca okumayın Allahça okuyun! Ayet ve Hadislerde eğer Allah söyle dedi ya da söyle yaptı gibi hükümler görürsek onları zaman ve mekan oluşmadan önceki Allah’ta kaim olan ebedi ilmi olarak algılarız nitekim intihar hadisinde göreceksiniz benzeri bir ifadeyi zaten cennet kendisine haram kılınmış biri Ân’da herşeyin olup bittiği ne geçmiş ne gelecek ne de şimdiyi içermeyen Allah indindeki tüm zamanların bileşkesi ve ötesinde BİR boyuttan hitap alıyor ama kendisi hiç var olmamış zamanda acelecilik içinde bir gölgeden ibaret! Istırabın kökü zihnimizde! Dünyadaki rolüne takılıp kaldıysan mutluluğun gerekçelere bağlıysa kendisini tekrar eden bir rüyasın sen zamana mekana bedene hapsolmuş ama “İnsanlar uykudadırlar, ölünce uyanırlar; ölmeden evvel ölünüz” hitabı sana geldiyse RasulALLAH’tan çık beş duyudan altı yönden madde diye algıladığın sınırlı rüyandan uyan sonsuz Evren’e sonsuz hayata şah damarından sana yakın sen olana… İşte gerçek mutluluk budur. Hayat, hiçbir sebep ve gerekçeye ihtiyaç duymayacak derecede sonsuz, zamansız, muhteşem ve mucizevi. Allah bunu kime yaşatıyorsa o şanslı kimi de bundan mahrum bırakmışsa zaten o ruhsuz bir cesettir, özden yoksun suretten ibarettir. Aşk olsun hayata aşık olanlara dünyadan evvel ölümü öldürenlere…
“Geçmiş kavimlere mensup bir adamın bir yarası vardı. Adam ızdırabına dayanamayıp bileklerini bıçakla kesmiş ve kan kaybından ölmüştü, bunun üzerine Allah (c.c.); ‘Kulum bana gelmekte acele etti ama ben ona cenneti haram kıldım.’ buyurdu.” (Buhari, Enbiya 50).
“Kim kendisini bıçak gibi keskin bir şeyle öldürürse, cehennem ateşinde kendisine onunla azap edilir.” (Buhâri, Cenâiz, 84).

“(Dünyada ip ve benzeri) şeyle kendisini boğan kimse cehennemde kendisini boğar, dünyada kendisini vuran cehennemde kendisini vurur (azabı böyle olur).” (Buhârî, Cenâiz 84).

“Kim kendini bir dağın tepesinden atar da öldürürse, cehennem ateşinde de ebedi olarak böyle görür. Kim zehir içerek kendisini öldürürse cehennemde zehir kadehi elinde olduğu halde devamlı ceza çeker.” (Müslim, Iman, 175; Tirmizi, Tıb, 7; Nesâî, Cenâiz, 68).

About thesunrise133

öğrenci ,öğretmen, araştırmacı, kaşif, Cennet bizim içinde olacağımız bir yer değil, bizim içimizde olan bir yerdir..
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

5 Responses to intihar bir seçim değildir….çünkü bu can sana emanettir….herkes ölür ama ölmeden evvel ölmek marifettir

 1. thesunrise133 dedi ki:

  Bu gece seni istiyorum ben…
  Ellerim ellerinde olmalı mesela…
  Aynı yatakta uzanmalıyız hayallere karşı
  Sonra ben gözlerimi dikmeliyim gözlerine…
  Önce dudaklarım dudaklarının kıyısına varmalı…
  Sonra teninin kokusu yayılmalı bedenime…
  Zaman durmalı o anda…
  Dünya durmalı…
  Sarılmalıyım boynuna sıkıca…
  Hani hafif üşümeliyim birazda…
  titremeliyim koynunda…

 2. thesunrise133 dedi ki:

  İNSANOĞLUNUN BİR ANI BİR ANINA UYMAZ
  İÇİNDEN GELİR SENİ SEVİYORUM DER
  İÇİNDEN GELİR SENDEN NEFRET EDİYORUM DER
  SİZ YİNE DE TKAILMAYIN SÖZLERE HİSSEDİN

  “- Seni seviyorum dedi mi sana?
  – Demedi. Ama seviyor gibiydi. Bana öyle geliyordu yani. Tamam benim gibi sevmiyordu belki ama sevecekti. Beni sevmesi için gereken her şeyi yapıyordum. Tek istediğim umudumu kırmaması ve bana biraz güvenmesiydi.
  – Öyle olur mu lan? Sevmek denilen şey böyle bir şey değil. Süs bitkisi gibi ışığı suyu sağlayınca yeşertip büyütemezsin onu. Sana karışık gibi görünen şey aslında çok basit. Birini seviyorsan seversin sevmiyorsan da sevmezsin. Bazen de ikisi birbirine karışır.
  – Peki abi, sevip sevmediğini nasıl anlarsın?
  – Bak o biraz karışık işte. Bir sevgilim vardı benim. Sürdü bir süre. Geçmiş zaman. Neyse bir hafta sonu beraberdik bununla. Gezdik, yedik, içtik falan. Sonra pazar akşamı trene bindirip uğurladım Ankara’ya. Trenden inince aradı hemen beni. Sanki az önce yanından ayrılmışım gibi değil de aylardır görüşmemişiz gibiydi. Bir ara peş peşe seni seviyorum dedi. Seni seviyorum seni seviyorum seni seviyorum… Çok hoşuma gitti elbet. Biraz daha konuşup kapattık.
  – Ee, sonra?
  – Salı günü ayrıldık, yine bir telefon konuşmasıyla. Eski sevgilisi aramış bunu, buluşmuşlar. Sonra aslında birbirlerini unutamadıklarını fark edip tekrar denemeye karar vermişler. Ne deniyorlarsa artık. Bozuldum tabi. Ağladım, yalvardım, tehdit, küfür kıyamet.. Ama faydası olmadı tabi.
  – Yani yalan mı söylemiş? Sevmiyor muymuş seni?
  – Bilmiyorum. Başta öyle zannettim tabi. Sonra zaman geçince şöyle düşünmeye başladım. Belki o ana kadar ve öncesinde gerçekten sevmiştir beni. Hatta belki insan aynı anda iki kişiyi bile sevebiliyordur. Yani belki yalan söylememiştir.
  – Yani abi?
  – Yanisi şu. Sen artık bir şey yapma. Bırak. Eğer seviyorsa seviyordur. Sevmiyorsa da sevmiyordur. Üzerine gitmenin, sıkıştırmanın hiçbir faydası olmaz. Bırak. Sevecekse seni, sever. Sevmeyecekse de ne yaparsan yap sevmez. O yüzden hezeyana kapılıp saçmalama.
  – İyi de abi ben onu çok seviyorum.
  – Biliyorum. Bakma inanmaz gibi durduğuna, bence o da biliyordur. Ama şunu unutma bu tek başına hiçbir işe yaramaz. Eğer birini seviyorsan ve o seni sevmiyorsa bundan çok güzel kaos çıkar. Bir sürü şiir, sağlam bir roman ve anlatacak bir sürü hikaye çıkar. Uykusuz geçen geceler, parklarda içilen şaraplar, yerli yersiz kıskançlık krizleri çıkar.
  Ama sevgine karşılık çıkar mı?
  O biraz zor işte.” ali lidar

 3. thesunrise133 dedi ki:

  Gururlarla arzular sizi kemiriyor mu?
  Dağlarda dolaşın.

  Hırsların işkencesiyle kıvranan hasta mısınız?
  Bir ağacın altına sığının.

  Yaşamak korkuları sizi adım adım kovalıyorsa akan bir suyun başucuna bağdaş kurun.

  Tabiatın yaptığı tedaviyi ne hekim, ne hakîm, ne de hiçbir dost eli yapamaz.

  Nurettin Topçu

 4. thesunrise133 dedi ki:

  ”İnsanoğlu, kendini tavaf etmekten, kendine aşık olmaktan kurtulup, içinde gömülü enerjiyi, ailesine, çevresine ve kabil olduğu kadar da insanlık alemine huzur getirecek bir terkibe sokarsa, hem kendi rahat eder hem de herkes tarafından aranan ve sevilenlerden olur”
  Samiha Ayverdi

 5. thesunrise133 dedi ki:

  Üstat, beni müsait bir şiirde indir…
  Bugün bir şiir bile uğramadı yanıma,
  Sana uğradı mı bilmiyorum.
  Pencere kenarında yağmuru seyrettik yalnızlığımla…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s